Veri İmha Sertifikası Nedir?

Home » Veri İmha Sertifikası Nedir?

demo-attachment-78-page-map

Veri İmha Belgesi Nedir?

Profesyonel bir imha firması ile çalıştığınız zaman, imha işlemi sonrasında size verecekleri şeylerden biri İmha Sertifikasıdır. İmha Sertifikası, şirketinizin kayıtları için önemlidir ve iç denetimlerde bulunması gereken önemli evraklar arasındadır. İmha sertifikası ile imha firması tarafından, şirketinizden gelen her bir medyanın parçalandığı garanti edilir.

Sertifika, medya imhasının bir kanıtı olması ile birlikte Veri Koruma Yasaları ve ISO 27001/17799, TS EN 15713:2009, ISO/IEC 27001:2013, ISO 14001:2015 ile uyum sağlar.

İmha Belgesini Ne Zaman Alırsınız?
Parçalama işlemi tamamlandıktan sonra çalıştığınız veri imha firması tarafından size kağıt üzerinde iletilir. Veri İmha Sertifikası aşağıdaki bilgileri içerir:

  • İmha işleminin yapıldığı tarih
  • Medya seri numaraları
  • Medyaların ağırlığı
  • Medya İmha Görüntüleri (basılı ve/veya video formatında bir cd/bellek içinde)
  • Parçalanmaya tanık olan şirket çalışanı
  • Geri Dönüşüme Tabi Tutulan Medya Geri Dönüşüm Sertifikası

Proimha olarak tüm müşterilerimizin gizliliğini korumaya çalışıyoruz. Veri ihlalleri konusunda çok fazla dava dosyası bulunuyor. Bu dosyaların çoğunda veri ihlaline neden olarak kötü niyetli personellerin sebep olduğu içeriyor. Biz tüm çalışanlarımıza gizlilik sözleşmesi imzalatıyoruz. Ayrıca müşterilerimizin medyalarını, barkod mühürlü kilitli konteyner/kutu içerisinde teslim alıyoruz. Konteyner/kutu içindeki medyaları personelimiz teslim alıyor, kamyona personelimiz götürüyor ve daha sonra eğer talep olursa müşterimizin tanıklığı ile de tüm medyaları tesisimizde imha ediyoruz. Eğer özel bir talep varsa müşterimizin yerinde de imhayı gerçekleştiriyoruz.

Ortalama 2 gün içinde, İmha Sertifikası gönderiyoruz. Bu kadar basit.

Sonuç olarak, parçalama hizmetlerinizi gizlilik içerisinde bu işlemleri sağlayan bir şirketle yaptığınızdan emin olun. Yasalar ve denetimlere karşı güvende olun.

Shopping Basket